Program 2018

Programul eXplore festival #13

06.10.2018 / 20:00
Digital Technology
Mårten Spångberg (Suedia)
Performance / 80′ / WASP Working Art Space and Production
Bilete/Tickets: www.eventbook.ro, www.mystage.ro

06,07, 12, 13, 14, 19, 20.10.2018 / 19:00
XXXXXXX
Ivana Müller (Croația/Franța)
Video / 20′ / WASP Working Art Space and Production
Intrarea liberă / Free entrance

07.10.2018 / 19:00
Performance LAB (Suedia & România)
cu/with Mårten Spångberg (Suedia), invitat/guest și cu artiștii/artists Maria Balabaș, Robert Bălan, Elena Copuzeanu, Jean Lorin Sterian (România)
Performance / 90′ / WASP Working Art Space and Production
Bilete/Tickets: www.eventbook.ro, www.mystage.ro

08.10.2018 / 20:00
Self Portrait Camouflage
Latifa Laâbissi (Franța)
Dans / Performance / 60 ‘ / Teatrul Național “I.L.Caragiale” București, Sala Atelier
Bilete/Tickets www.mystage.ro și la casa de bilete TNB

09.10.2018 / 12:30 – 14:00
I AM NOT
Latifa Laâbissi (Franța)
Workshop dans / 90′ / WASP Working Art Space and Production

13.10.2018 / 18:00
TUR GHIDAT al expoziției FILM – proiect curatorial / Guided Tour of FILM curatorial project exhibition
Curator: Matei Bejenaru
Artiști / artists: Cătălin Soreanu, Lavinia German, Ciprian Ciuclea, Diana Dulgheru, Irina Botea Bucan, Jon Dean și Sorin Vreme
Film, video & sound art / WASP Working Art Space and Production
Intrarea liberă / Free entrance

13.10.2018 / 19:00
87 Clouds Will Rain For You
Iosif Kiraly (România) & Christine Ulke (Germania)
Sound-art performance / WASP Working Art Space and Production
Intrarea liberă / Free entrance

14.10.2018 / 12:00
87 Clouds Will Rain For You
Iosif Kiraly (România) & Christine Ulke (Germania)
Sound-art performance/ WASP Working Art Space and Production
Intrarea liberă / Free entrance

17.10.2018 / 20:00
Dragi Ascultători / Dear Listeners
Wanda Mihuleac & Marilena Preda Sânc (Franța/România)
Conferință-dialog / 70′ / Muzeul Național al Literaturii Române
Intrarea liberă / Free entrance

19.10.2018 / 20:00
The Dream is the Dreamer
Catarina Miranda (Portugalia/Franța)
Dans / Performance/ 40′ / WASP Working Art Space and Production
Bilete/Tickets: www.eventbook.ro, www.mystage.ro

19.10.2018 / 20:45
FILME de dans (4Culture & WASP Studios, 2017)
Andrei Bodnaru, Larisa Danilov, Mihai Florea, Mălina Moncea, Adina Panainte, Silviu Vacariu, Eduard Verde – Departamentul de Fotografie, Video și Imagine Procesata, UNAGE Iasi
Elena Copuzeanu, Vlad Benescu, Maria-Elisabeta Trefaș  – coregrafie (România)
WASP Working Art Space and Production
Intrarea liberă / Free entrance

20.10.2018 / 19:00
We are Still Watching
Ivana Müller (Croația/Franța)
Performance and after talk / 90′ / WASP Working Art Space and Production
Bilete/Tickets: www.eventbook.ro & www.mystage.ro

20.10.2018 / 21:00
We are Still Watching
Ivana Müller (Croația/Franța)
Performance and after talk / 90′ / WASP Working Art Space and Production
Bilete/Tickets: www.eventbook.ro & www.mystage.ro